fot. aksim.edu.pl

Toruń: obrony prac inżynierskich w AKSiM

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się we wtorek pierwsze obrony prac inżynierskich. Do egzaminu dyplomowego przystąpili studenci informatyki oraz informatyki medialnej.

W trakcie odbywających się we wtorek obron prac dyplomowych, studenci odpowiadali przed komisją na pytania obejmujące zagadnienia zarówno z całego toku studiów, jak i z zakresu napisanej pracy.

Dr Ilona Nowosad, prodziekan AKSiM, mówiła, że obrona prac dyplomowych to ważne wydarzenie dla całego środowiska akademickiego. Zwróciła również uwagę na różnorodność tematyki tegorocznych prac inżynierskich.

– Prace były bardzo ambitne. Dotyczyły m.in. rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnej, interaktywnego pianina. Dotyczyły również budowania rozległej specyfikacji systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie bazą wiedzy, zastosowanej w szczególności w naszej uczelni; bardzo ambitna praca dotycząca odwzorowania obrazów na krzywych Béziera – ma to oczywiście związek z wizualizacją w urządzeniach typu hełm, które są związane ze specjalnością „inteligentne programy informatyczne” – podkreślała dr Ilona Nowosad.

W najbliższy piątek w toruńskiej uczelni rozpoczną się obrony prac licencjackich. Do egzaminu przystąpią studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, informatyki medialnej oraz pielęgniarstwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl