Kosowo: rząd wprowadza obowiązek wizowy dla obywateli Rosji

Rząd Kosowa podjął w piątek decyzję o wprowadzeniu obowiązku wizowego dla przyjeżdzających do tego kraju obywateli Rosji – poinformowała agencja Kosova Press.

Premier Kosowa, Albin Kurti, przekazał na piątkowym posiedzeniu rządu, że wszyscy obywateli Rosji przyjeżdzający do kraju będą musieli posiadać ważną wizę wystawioną przez kosowskie instytucje.

Zdaniem Lizy Gashi, wiceminister spraw zagranicznych Kosowa, krok ten umocni współpracę kraju z Unią Europejską.

Na posiedzeniu rządu oceniono, że podjęcie decyzji „umocni narodowe, regionalne i międzynarodowe bezpieczeństwo oraz przyczyni się do ochrony interesów państwa i jego roli w sojuszach międzynarodowych”.

Dotychczas posiadacze paszportu służbowego lub dyplomatycznego, wystawionego przez władze Rosji, mogli przebywać w Kosowie do 15 dni bez konieczności posiadania wizy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl