PAP/EPA

Huragan Ian zdewastował Florydę

Huragan Ian w dalszym ciągu pustoszy Florydę. Tysiące osób, z obawy o ich bezpieczeństwo, zostało ewakuowanych z domów opieki i szpitali. Prezydent USA, Joe Biden, wskazał, że Ian może okazać się najbardziej śmiercionośnym huraganem w historii Florydy.

Fale sztormowe wywołane huraganem miały co najmniej sześć metrów wysokości. Zniszczyły wiele elementów infrastruktury przybrzeżnej. Wyspa Sanibel została odcięta od świata.

– Dla tych z was, którzy tam nigdy nie byli, to piękne miejsce, naprawdę wyjątkowa społeczność. Uderzyła w nią naprawdę biblijna fala sztormowa – mówiła Ron DeSantis, gubernator Florydy.

Szacowanie strat na Florydzie będzie trwało tygodniami – przyznał gubernator stanu. Jego zdaniem powódź o takiej skali zdarza się raz na pół tysiąca lat. Ratownicy przeszukują zniszczone domy. Do tej pory potwierdzono śmierć kilkunastu osób. Straty materialne są ogromne.

– To może być najbardziej śmiercionośny huragan w historii Florydy – przyznał prezydent USA, Joe Biden.

Amerykański przywódca ogłosił szeroki program pomocy federalnej dla stanu Floryda oraz wszystkich poszkodowanych.

– Mam 67 lat, mieszkałem tu przez pięć lat. Teraz dom jest pod wodą i nie wiem, co będzie dalej. Odejdziemy stamtąd. Nie wiem, co powiedzieć – podsumował Luis Damone, mieszkaniec Florydy.

Ponad 2,5 miliona domów i firm na Florydzie zostało pozbawionych prądu po przejściu huraganu. Problemy z dostępem do energii elektrycznej i bieżącej wody zmusiły władze do przeprowadzenia ewakuacji szpitali i domów opieki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl