Raptory F-22 przylecą na ćwiczenia do Polski

Nowoczesne myśliwce Raptory F-22 przylecą na ćwiczenia do Polski już w poniedziałek. Waszyngton kilka dni temu zapowiadał, że nastąpi to wkrótce. Z medialnych informacji wynika, że amerykańscy piloci wezmą udział w ćwiczeniach z polskimi F-16. Samoloty przybędą do bazy lotniczej w Łasku.

Wysłanie F-22 do Europy ma związek z sytuacją na wschodzie Ukrainy.

Poseł Andrzej Bętkowski z sejmowej Komisji Oborny Narodowej zwraca uwagę, że kroki Amerykanów to odpowiedź na apele prezydenta Andrzeja Dudy dot. wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

– Zmiana polityki, zapoczątkowana szczególnie przez pana prezydenta, pokazuje w sposób jednoznaczny, że Polska nie może być tylko strefą buforową dla Zachodu, ale powinna być traktowana jak granica z Ukrainą. Może ta amerykańska reakcja jest po części spowodowana efektem demonstracji sił. Ośrodki wojskowe – o bazach amerykańskich jeszcze nie mówimy – sprzęt, którego ma być więcej –  o to zabiega pan prezydent – podkreśla poseł Andrzej Bętkowski.

Samolot F-22 Raptor jest jednoosobowym taktycznym myśliwcem o niskiej wykrywalności przez radary. Może być wykorzystany nie tylko do walki z innymi samolotami, ale także do niszczenia celów naziemnych i wojny elektronicznej.

F-22 weszły do służby w 2005 r. Samoloty te po raz pierwszy zostały wykorzystane do bombardowania pozycji zajmowanych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl