fot. sxc.hu

Rodzina największym pragnieniem życia

W kościołach w całej Polsce w niedzielę odczytano list pasterski „Głosić z radością Ewangelię o rodzinie”. Księża biskupi podkreślili, że proces wychowania człowieka odbywa się w rodzinie, która wciąż dla wielu młodych ludzi jest największym pragnieniem życia”.

Pasterze podziękowali rodzicom, którzy pogłębiają swoją wiarę i przekazują dzieciom. Wskazali na potrzebę radosnego i pełnego Miłości dawania świadectwa przez całe rodziny.

Księża biskupi przyznając, że wiele rodzin boryka się z problemami  podkreślili, że Kościół chce być też blisko tych, którzy „znaleźli się w sytuacjach trudnych czy wręcz żyją w relacjach sprzecznych z Bożym zamysłem”.

Święto Świętej Rodziny zwłaszcza w dzisiejszych czasach powinno mieć szczególny wymiar. Rodzina jest podstawą życia – mówił ks. abp Stanisław Wielgus.

– To jest podstawowa komórka społeczna, to jest jedyna wspólnota stworzona przez Boga. Jest to wspólnota naturalna, która decyduje o wychowaniu, wykształceniu, przygotowaniu do życia młodych pokoleń. W rodzinie odbywa się to, co się nazywa kształceniem, kształtowaniem tzw. kapitału ludzkiego. W rodzinie uczy się wiary, uczciwości, prawdomówności, odpowiedniego traktowania bliźnich itd. Stąd rodzina jest czymś niesłychanie ważnym – powiedział ks. abp Stanisław Wielgus.

Rodzina jest wielką szkołą życia mówił Dariusz Jezior. Dlatego trzeba jej bronić przed współczesnymi zagrożeniami.

– Podstawowym i wielkim zagrożeniem jest pomieszanie ról, deprawacja dzieci w ramach tej strasznej ideologii gender, to jakieś związki nierodzinne partnerskie dziwne, to przewrócenie modelu rodziny. To straszne, jak walczy się z rodziną, jak ten tradycyjny model rodziny próbuje się zniszczyć. Do tego dochodzi bezrobocie i problemy alkoholowe – powiedział Dariusz Jezior.

Uroczystość Świętej Rodziny obchodzona jest w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu.

RIRM/TV Trwam News  

drukuj