Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny

W Sali senackiej Politechniki Krakowskiej o godz. 12.00 odbędzie się dziś uroczystość wręczenia nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny.

Następnie o godz. 13.30 w bazylice pw. św. Floriana w Krakowie będzie sprawowana Msza św. w intencji laureata i rychłej beatyfikacji patrona wyróżnienia.

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny jest co roku przyznawana przez Kapitułę ustanowioną przez Fundację „Źródło” .

Trafi ona do osoby, która w sposób szczególny zasłużyła się w działalności na rzecz umacniania rodzin. Mówi prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, redaktor tygodnika rodzin katolickich „Źródło”.

Nagrodą jest nie tylko uznanie, podkreślenie tych zasług laureata, ale także ikona, która przedstawia Świętą Rodzinę. Myślę, że w tym roku ta ikona trafiła w dobre ręce – wskazuje prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

W  tym roku nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny przyznana zostanie po raz dwudziesty. Sługa Boży Jerzy Ciesielski był studentem, a następnie pracownikiem Politechniki Krakowskiej. W grudniu 2013 r. Ojciec Święty Franciszek zezwolił na ogłoszenie dekretu o heroiczności jego cnót.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl