fot. diecezja.pl

Pierwsza rocznica Szpitala Domowego w Krakowie

Kraków wciąż modli się o odnowę moralną miasta. Minął już rok odkąd ruszyła akcja Szpital Domowy. To oddolna inicjatywa duszpasterstw akademickich. Jej celem jest modlitwa o moralność, czystość oraz duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

Ponad rok temu, 18 listopada, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie zaczął działać Szpital Domowy. Dla osób zaangażowanych w inicjatywę to znak, że warto zabiegać o odnowę moralną miasta.

– Przede wszystkim jest to czas, kiedy dziękujemy Panu Bogu za Jego plany. Za to, że szpital trwa już rok, mimo, że w zamyśle był miesiąc modlitwy. Po takim okresie czasu jesteśmy w tym samym miejscu i modlimy się dalej za nasze miasto i za Światowe Dni Młodzieży – podkreślił ks. Dariusz Talik.

W rocznicę rozpoczęcia modlitewnej akcji młodzi zgromadzili się na wspólnej Mszy św., której przewodniczył metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– Wszyscy widzimy potrzebę tego dzieła. Nie oczekujemy natychmiastowych i spektakularnych sukcesów. Dobro nie jest krzykliwe. Tylko Bóg wie, co i ile się dokonało w ludzkich sercach w tym ostatnim roku – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Codziennie przez cały rok młodzi z Krakowa spotykają się w kościele św. Wojciecha na wspólnej Mszy św.

Nowym elementem składowym całej akcji jest poradnia skierowana do osób zmagających się z problemami seksualności i czystości. Jak przyznaje ks. Dariusz Talik, cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

– Pomaga ona osobom, które mają problemy, trudności i poranienia związane ze sferą seksualności i ta poradnia działa. Są psychoterapeuci, są kapłani, którzy pomagają takim osobom – powiedział ks. Dariusz Talik.

W akcję Szpitala Domowego czynnie zaangażowanych jest ponad 20 krakowskich duszpasterstw akademickich oraz ok. 60 kapłanów.

Duszpasterstwa nie zamierzają poprzestawać i nadal będą wspólnie się modlić o odnowę moralną i duchową miasta jak i jego mieszkańców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj