Pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę

Dziś na Jasnej Górze rozpoczyna się dwudniowa, 57. Pielgrzymka Rodziny Rodzin. Jak co roku członkowie tego Ruchu Apostolskiego pielgrzymują do Królowej Polski, aby za jej wstawiennictwem modlić się w intencji rodzin, Kościoła i Ojczyzny

Hasłem przewodnim pielgrzymki jest „Wierność dziedzictwu Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II”.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w Kaplicy Jasnogórskiej. Następnie na Wałach Jasnogórskich odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz wspólny Różaniec.

Jak podkreślają organizatorzy – ta pielgrzymka, pełna ufności i zawierzenia, będzie rozpoczynała kolejny rok pracy Ruch Apostolskiego Rodzina Rodzin.

Ruch Apostolski Rodzina Rodzin powstał w 1952 r. Założycielami Rodziny Rodzin są: Prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński, Maria Okońska oraz  Maria Wantowska, która szczególnie odczytała charyzmat tej wspólnoty. Członkowie ruchu dążą do uświęcenia swoich rodzin poprzez modlitwę, życie sakramentalne, ofiarną służbę Kościołowi i Ojczyźnie w duchu zawierzenia Maryi Matce Kościoła. Świadomym włączeniem się we wspólnotę Rodziny Rodzin jest osobisty akt oddania Matce Bożej.

Grupy Rodziny Rodzin istnieją na terenie Archidiecezji Warszawskiej, Diecezji Warszawsko – Praskiej, a także we Wrocławiu.

rodzinarodzin.pl/RIRM

drukuj