Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Poznania

Dziś w Poznaniu odbędzie się ogólnopolski „Marsz dla Jezusa”.  Na ulice miasta wyjdą chrześcijanie różnych wyznań, by wspólnie zamanifestować wiarę w Boga.

W pokojowej demonstracji wezmą udział protestanci, katolicy i prawosławni. Ich celem będzie zwrócenie uwagi na Chrystusa, który może odmienić nie tylko życie jednostki, ale również oblicze miasta a nawet całego państwa.

Zdaniem organizatorów w Polsce toczy się walka światopoglądowa, a głos zwolenników porzucenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości moralnych na rzecz liberalnej ideologii słychać niemal we wszystkich mediach.

Jest to wydarzenie historyczne, pierwszy taki marsz w historii Poznania – mówi pastor Artur Pawłowski, inicjator i główny organizator wydarzenia.

Wszyscy się bardzo cieszymy, że możemy współpracować i prowadzić to wydarzenie z każdym, który ma pragnienie, aby to ukochane imię wywyższyć na ulicach Poznania. Ja specjalnie na to wydarzenie przyleciałem z Kanady. Jesteśmy chrześcijanami, nie wstydzimy się naszego Boga, a te wartości, które ten Bóg nam daje są tak wspaniałe, że warto się nimi dzielić i publicznie te wartości promować. Zachęcam, aby każdy, kto może przyjść z całą rodziną, dziećmi, dołączył się do tego wydarzenia radości. Będziemy tańczyć, śpiewać, będą wspaniałe koncerty, artyści, krótkie przemowy a także będzie można poznać wartościowych ludzi – powiedział pastor Artur Pawłowski.

Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godz. 12.00 na placu Adama Mickiewicza przy pomniku Dwóch Krzyży. Kulminacją wydarzenia będzie uroczysty koncert o godz. 15.00.

RIRM

drukuj