Ruszają szkolenia dot. programu „Rodzina 500 plus”

We wszystkich województwach w Polsce ruszają dziś szkolenia dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Będą je prowadzić pracownicy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Samorządy otrzymają podręcznik instruktażowy do ustawy oraz specjalny informator.

Ustawę wprowadzającą program „Rodzina 500 plus” podpisał w środę prezydent Andrzej Duda.

Piotr Podlecki, tata siedmiorga dzieci, oprócz korzyści finansowych wprowadzonego programu widzi też inny aspekt. Jak mówi, przywraca ona rodzinom wielodzietnym godność.

– Bardzo często mówiono o rodzinach wielodzietnych jak o rodzinach dysfunkcyjnych, patologicznych, zaburzonych. Natomiast mało, komu przychodzi do głowy, że rodziny wielodzietne to najczęściej ludzie, którzy chcą mieć dzieci, którzy doskonale odnajdują się w takiej sytuacji licznej rodziny. Natomiast przez ostatnie lata, przez ostatnie wiele lat byliśmy napiętnowani. Byliśmy skazani na ostracyzm. O rodzinach wielodzietnych krążyły takie opinie, że są to rodziny nieroztropne. Myślę, że pierwsza i najważniejsza w tym wszystkim sprawa, ważniejsza nawet, niż aspekt finansowych, to przywrócenie godności rodzinom – podkreśla Piotr Podlecki.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że ustawa ta to najlepszy wzorzec, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci i daje im wsparcie. Dzięki jej założeniom świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.

W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Program „Rodzina 500 plus” ma ruszyć w kwietniu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl