Kraków. Od 1 sierpnia prawie 14 tys. wniosków o świadczenie 500 plus

W ciągu 10 dni, od 1 sierpnia, krakowianie złożyli prawie 14 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus – poinformował w piątek krakowski magistrat. Wnioski o świadczenie na okres 2017/2018 Urząd Miasta Krakowa (UMK) będzie przyjmował do 31 października.

Dokumenty od mieszkańców w ramach programu Rodzina 500 plus są przyjmowane na bieżąco w oddziałach UMK, ośrodkach pomocy społecznej i drogą internetową.

Od 1 do 10 sierpnia 2017 r. złożono 13 982 wnioski, w tym 8 983 wpłynęły drogą elektroniczną.

1 sierpnia Urząd Miasta Krakowa rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczeń wychowawczych 500 plus i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2017/2018.

Pracownicy Wydziału Spraw Społecznych UMK zauważyli, iż niektóre osoby składające wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego Rodzina 500 plus za pośrednictwem bankowości elektronicznej, błędnie wybierają okres zasiłkowy, na który należy złożyć wniosek.

„Przypominamy, że w przypadku składania wniosków o kontynuację wypłaty świadczenia za pośrednictwem bankowości elektronicznej, należy złożyć wniosek na okres świadczeniowy 2017/2018. Jednocześnie osoby samotnie wychowujące dzieci informowane są, że jeśli nie będą miały zasądzonych alimentów na dzieci, nie otrzymają świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy 2017/2018” – czytamy w komunikacie UMK.

W celu sprawnej realizacji programu Urząd Miasta Krakowa zaangażował do realizacji zadania ok. 100 osób.

Szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o wypłatę świadczenia wychowawczego oraz formularze wniosków są dostępne na stronie www.sprawyspoleczne.krakow.pl.

Według stanu na 30 czerwca br. świadczenia wychowawcze wypłacane są dla 50 tys. mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków. Na realizację zadania w 2017 r. zabezpieczono prawie 300 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl