fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Upływa termin składania wniosków „Rodzina 500 plus” z otrzymaniem wyrównania

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o świadczenie „Rodzina 500 plus”, by otrzymać je z wyrównaniem za trzy miesiące. Termin oddania dokumentu mija jutro.

Wniosek możemy złożyć na trzy sposoby. Przez Internet – wykorzystując bankowość elektroniczną, platformę usług elektronicznych ZUS-u lub portal informacyjno-usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dokument złożymy również za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz osobiście w gminie.

Magdalena Kłosińska, rzecznik resortu rodziny pracy i polityki społecznej mówi, dlaczego nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku.

Jeżeli złożymy wniosek „Rodzina 500 plus” do 1 lipca włącznie, to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia. Później świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym wpłynął wniosek. Namawiamy, więc rodziny, żeby skorzystać z tej możliwości i złożyć wniosek do dnia 1 lipca włącznie – podkreśla Magdalena Kłosińska.

Jeśli okaże się, że wniosek, który złożyliśmy zawiera błędy, zostaniemy poproszeni o ich poprawienie. Będziemy mieli na to do 14 dni. Jeżeli zrobimy to w terminie wyznaczonym przez gminę wówczas otrzymamy świadczenie wychowawcze od 1 kwietnia 2016 r. Podobnie będzie, gdy nie dołączymy wszystkich potrzebnych dokumentów.

RIRM

drukuj