Powstała „Światowa Deklaracja Rodziny”

W ramach Światowego Kongresu Rodzin powstała „Światowa Deklaracja Rodziny”. Dokument ma stanowić podstawę współpracy środowisk wspierających i działających na rzecz tej najważniejszej komórki społecznej.

Dokument nawiązujący do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przypomina, że to naturalna rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa. Jest także naturalnym środowiskiem do wychowywania dzieci.

Tak rozumiana rodzina powinna być chroniona przez instytucje społeczne i państwowe. Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” apeluje o szerokie poparcie dla inicjatywy, która ma chronić naturalną tożsamość małżeństwa i rodziny.

– Nigdy wcześniej nie istniał uniwersalny dokument jednoczący wszystkich ludzi, którzy działają w obronie rodziny. Ta, z drugiej strony, nigdy wcześniej nie potrzebowała tak silnej ochrony jak dzisiaj. Deklaracja nawiązuje treścią do powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która stanowi, że rodzina jest naturalną i podstawową komórką społeczeństwa oraz jest uprawniona do ochrony ze strony społeczeństwa i państwa. Te słowa znajdują swoje odzwierciedlenie w 111 konstytucjach krajowych. Deklaracja po prostu przypomina światu o fundamentalnej i niezastąpionej roli rodziny, o skupieniu międzynarodowej uwagi na tej najważniejszej komórce społecznej, na naturalnej rodzinie – mówi dr Joanna Banasiuk z Instytutu „Ordo Iuris”.

Amerykanie tworzący Światowy Kongres Rodzin wiążą wielkie nadzieje z Polską, traktując ją jako bastion oparcia dla rodzin na całym świecie – podkreślają przedstawiciele międzynarodowej inicjatywy.

Przedsięwzięcie można poprzeć w Internecie m.in. pod adresem klikająć

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl