Polska coraz wyżej w rankingach dot. wsparcia rodzin w krajach UE

Polska polityka prorodzinna pozytywnie wyróżnia się na tle krajów UE – tak wynika z raportu „Ulgi podatkowe i świadczenia rodzinne w UE”, który opublikowała Firma doradcza PwC.

Raport wskazuje, że Polska znajduje się na 13. miejscu, jeśli chodzi o średnie kwoty bezpośredniej pomocy w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych. To oznacza awans o 11 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Jeśli zaś porównamy poziom wsparcia rodzin do przeciętnego wynagrodzenia w poszczególnych krajach, zajmujemy 4. lokatę – to awans aż o 16 miejsc w porównaniu z poprzednim rokiem. Przed nami znajdują się jedynie Francja, Węgry i Austria.

Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska zwraca uwagę, że Polska awansowała dzięki wprowadzeniu programu „Rodzina 500 plus”.

– Nasz awans jest efektem wdrożonego programu „Rodzina 500 plus”. Ten program, tak krytykowany przez sfrustrowaną opozycję, pokazuje dobre owoce. Mamy twardy i niezbity dowód na to, że jest to dobrze oceniane również przez instytucje europejskie. Do tej pory, jeśli chodzi o świadczenia rodzinne, znajdowaliśmy się niemal na szarym końcu wszystkich rankingów. Rząd Prawa i Sprawiedliwości programem „Rodzina 500 plus” przywraca ludziom godność. Dzieci w rodzinach wielodzietnych mogą żyć na dużo lepszym poziomie i standardzie – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.

Z analizy PwC wynika, że średnia kwota bezpośredniej pomocy państw UE w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych wynosi obecnie ok. 9 800 zł rocznie. W rzeczywistości aż 18 państw nie osiąga tej wartości.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl