fot. flickr.com

10. Marsz dla Życia i Świętości Rodziny w Rumi

W Rumi przeszedł 10. Marsz dla Życia i Świętości Rodziny. Rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza. Homilię wygłosił ks. bp Wiesław Szlachetka, bp pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

– Kiedy zastanawiamy się nad historią ludzką zauważamy, że wiek XX, wiek pooświeceniowy stał się wiekiem najbardziej ciemnym, jaki zna historia ludzka. Pochłonął on bowiem najwięcej istnień ludzkich. Do dnia dzisiejszego musimy sprzątać po tych ideologiach. I kiedy sprzątamy po jednych rodzą się inne ideologie, a wśród nich bardzo niebezpieczna ideologia nazywana ideologią gender – powiedział ks. bp Wiesław Szlachetka.

Marsz zakończył się na cmentarzu komunalnym, gdzie został poświęcony Pomnik Życia Utraconego. Powstał on m.in. z inicjatywy rodziców, którzy utracili swoje dzieci w wyniku poronienia i nie mają ich grobu.

Uczestnicy uroczystości wyrażali również swoją solidarność z Mary Wagner, kanadyjską obrończynią życia, która w czasie Świąt Bożego Narodzenia została ponownie aresztowana.

– Uważamy, to za wielką niesprawiedliwość, że dziewczyna, która bardzo wiele zrobiła dla ochrony życia nienarodzonego – które jest najbardziej zagrożone, które dzisiaj ma tutaj swój pomnik w Rumii – została aresztowana. Łączymy się z nią w modlitwie, przekazujemy jej nasze najszczersze życzenia, aby była silna i nie poddawała się – powiedział jeden z uczestników marszu w Rumii.

Na stronie organizacji CitizenGo znajduje się petycja w obronie Mary Wagner.  Petycja skierowana jest do ambasador Kanady w Polsce. Zawiera prośbę o zaprzestanie prześladowania Mary Wagner za jej przekonania i wezwanie do zadośćuczynienia krzywd, które spotkały obrończynię życia ze strony kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

RIRM

drukuj