fot. pixabay.com

Polska broni rodziny i zwalcza przemoc domową bez ideologii gender przemycanej w Konwencji Stambulskiej

Polska chroni rodzinę i zwalcza przemoc domową bez ideologii gender, jaką przemyca Konwencja Stambulska. Takie wnioski płyną z analizy raportu, jaki został w marcu wysłany do Komitetu Monitorującego GREVIO. Dokument odnosi się do wykonywania Konwencji Stambulskiej. Raport wziął pod lupę Instytut Ordo Iuris.  

Polska konsekwentnie odchodzi od ideologicznego języka, którym operuje konwencja. Raport skupia się głównie na programach, jakie nasz kraj realizuje w celu zwalczania przemocy domowej. Mówi też o wartościach chronionych konstytucją.

Zdaniem Ordo Iuris, raport nie uchroni nas od narzucania Polsce radykalnych założeń Konwencji Stambulskiej. Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu, wskazała, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wypowiedzenie konwencji.

– Sam fakt, że komitet GREVIO przetłumaczył ten raport, dlatego że Polska złożyła ten raport w języku francuskim i komitet przetłumaczył go na język angielski, zaznaczając, że co prawda jest to tłumaczenie nieoficjalne, ale jednak stosowanie pojęcia gender wbrew intencjom autorów polskiego raportu jest alarmujące i świadczy o tym, że tak czy siak komitet GREVIO będzie próbował wywierać na nas presje w celu przyjęcia ideologii gender. Wciąż stoimy na stanowisku, że jedyną możliwością zablokowania dalszych prób narzucania nam tej ideologii, która uderza w rodzinę, jest po prostu wycofanie się z tej konwencji – podkreśliła Karolina Pawłowska.

Prace nad raportem o wykonywaniu Konwencji Stambulskiej koordynował resort rodziny, pracy i polityki społecznej. GREVIO ma zająć się sprawą Polski na posiedzeniu w czerwcu. Prawdopodobnie we wrześniu jego przedstawiciele złożą wizytę w naszym kraju i spotkają się m.in. z organizacjami pozarządowymi.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl