fot. Ewa Sądej

Wydawanie Karty Dużej Rodziny wciąż opóźniane

Rodziny wielodzietne w dalszym ciągu nie mogą liczyć na pomoc rządu PO-PSL. Ministerstwo Finansów oraz MSW opóźniają wydawanie Karty Dużej Rodziny – informuje jeden z dzienników.

Projekty uchwał i rozporządzenia, na podstawie których gminy miały wydawać Karty Dużej Rodziny rząd miał przyjąć 25 marca. Jednak do tej pory rodziny nie otrzymały takich dokumentów.

„Ta sytuacja jest niezrozumiała, to kolejne puste obietnice rządu Donalda Tuska” – komentuje poseł Elżbieta Rafalska, członek sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kolejne terminy, kolejne zapowiedzi i kolejne niedotrzymanie uzgodnień. Trzeba pamiętać, że Karta Dużej Rodziny (o której bardzo dużo się mówi i która rośnie do rangi niemalże symbolu polityki prorodzinnej rządu Donalda Tuska) jest dodatkiem, uzupełnieniem obszernej polityki działań prorodzinnych, których po prostu nie ma. To wyraźnie pokazuje, że najpierw mówi się o czymś z dużym wyprzedzeniem, a później nie dotrzymuje się obietnic. Karta Dużej Rodziny to tylko niewielkie wsparcie –podkreśliła poseł Elżbieta Rafalska.

Wątpliwości MSW budzą sprawy, które są „związane z bezpieczeństwem systemu wydawania kart”. Najprawdopodobniej na początku maja Kartą Dużej Rodziny ma się zająć Komitet Stały Rady Ministrów.

 

RIRM

drukuj