fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Sejmowa komisja skarbu państwa zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec J. Sasina

Po południu sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa zajmie się wnioskiem o odwołanie Jacka Sasina z funkcji wicepremiera i ministra aktywów państwowych. Wniosek o wotum nieufności wobec niego złożyła Koalicja Obywatelska.

Politycy opozycji uznali, że wicepremier Jacek Sasin naruszył przepisy Kodeksu karnego przy organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Głosowanie ostatecznie się nie odbyło, jednak wydrukowano pakiety wyborcze, na co zwróciła uwagę Koalicja Obywatelska.

Szef sejmowej komisji ds. energii Marek Suski uważa, że wniosek opozycji nie ma podstaw i jest działaniem czysto politycznym.

– To absurdalny wniosek, absolutnie nieoparty o żadną rzeczywistość. To działanie polityczne. Opozycja nie chciała wyborów, doprowadziła do tego, że się nie odbyły, a dzisiaj próbują odpowiedzialność za tę sytuację zrzucić na wicepremiera Jacka Sasina. To polityczna hucpa, ale przyzwyczailiśmy się, że opozycja czepia się wszystkiego bez żadnego powodu – mówi Marek Suski.

KO zapowiedziała, że wnioski o wotum nieufności złoży również wobec ministrów: zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości.

 

RIRM

drukuj