fot. PAP/Radek Pietruszka

Rząd próbuje zapobiec eskalacji w kwestii strajku górników

Rząd liczy, że uniknie eskalacji w sprawie strajku górników. Wicepremier Jacek Sasin mówił o tym na antenie Telewizji Trwam. Tłumaczył, że na kondycji polskiego górnictwa odbija się zwłaszcza polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

– Mam nadzieję, jestem o tym właściwie przekonany, że uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie, które będzie rozwiązaniem kompromisowym, bo taki też jest ogląd po tych moich rozmowach, że mamy do czynienia z poważnymi, odpowiedzialnymi partnerami w postaci związkowców PGG, które dbają również o dobro nie tylko pracowników, ale i firmy, mając świadomość, w jak trudnej sytuacji dzisiaj w ogóle znalazło się górnictwo, w związku z polityką klimatyczną w Unii Europejskiej. Jest ta świadomość wśród liderów związkowych. Mając to przekonanie, myślę, że uda nam się kompromis znaleźć i uda się uniknąć eskalacji tego konfliktu – mówił wicepremier Jacek Sasin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl