fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Realizacja programu Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus to rządowy program, który ma zwiększyć liczbę przystępnych cenowo mieszkań dostępnych na rynku. Nowe osiedla posiadają dogodny dostęp do komunikacji zbiorowej, szkół, przedszkoli czy placówek medycznych.

Rządowy program Mieszkanie Plus to jeden z głównych filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Chodzi o zwiększenie liczby przystępnych cenowo mieszkań dostępnych na rynku.

Program skierowany jest do każdego. Obejmuje nie tylko większe miasta Polski – podkreśla wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

– Przedwczoraj byliśmy w Mińsku Mazowieckim – ponad 100 mieszkań. Jeszcze w przyszłym tygodniu Radom – ponad 100 mieszkań. W tym miesiącu Zamość, województwo lubelskie. Kolejne wejście to Łowicz – mówi Grzegorz Muszyński.

Program Mieszkanie Plus działa również w Świdniku na Lubelszczyźnie. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem – oznajmia burmistrz Świdnika.

– Siedem podmiotów występuje o jedno mieszkanie – wskazuje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Tymi podmiotami są zazwyczaj wieloosobowe rodziny. Pierwsze klucze mieszkańcy Świdnika otrzymają w połowie 2021 roku. Obywatele mogą ubiegać się o mieszkanie z opcją najmu lub najmu z dojściem do własności.

– Ci, którzy w nich zamieszkają, będą mogli płacić mniej, a jednocześnie dochodzić do własności. Tak, żeby spłacając ten czynsz, być właścicielami tych mieszkań – wyjaśnia wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Inwestycje mieszkaniowe są realizowane we współpracy jednostek samorządu terytorialnego i spółek Skarbu Państwa oraz inwestorów prywatnych. Nowe osiedla mają dogodny dostęp do komunikacji zbiorowej, szkół, przedszkoli czy placówek medycznych. Osoba, która ubiega się o przystąpienie do programu Mieszkanie Plus musi spełniać dwa kryteria. Są to: brak prawa własności lub współwłasności do mieszkania czy domu, jak również brak prawa do lokalu spółdzielczego, a także zdolność czynszowa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl