Rząd o projekcie uchwały ws. programu Mieszkania Plus

Rząd zajmie się dziś projektem uchwały ws. programu Mieszkanie Plus. Narodowy Program Mieszkaniowy”przewiduje wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem na państwowych gruntach i indywidualne konta dla oszczędzających na własne lokum.

Według informacji zaprezentowanych jeszcze w czerwcu, za budowę lokali i dostęp do nich ma odpowiadać Narodowy Operator Mieszkaniowy. Lokale mają być dostępne w dwóch opcjach: na wynajem oraz na wynajem z dojściem do własności.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński zapowiada, że jeszcze w tym roku rozpocznie się pilotażowa realizacja programu mieszkaniowego.

– Tę budowę będzie realizowała jedna z instytucji Banku Gospodarstwa Krajowego. Chcemy tu wykorzystać grunty samorządów, grunty gminne. Samorządy już zgłaszają się – jest wiele samorządów chętnych, żeby przekazać grunty, na których państwo będzie już budowało w takim systemie pilotażowym, gdzie chcemy przećwiczyć zarówno kwestie projektowania i kwestie zamówień publicznych, realizacji tych mieszkań. Chcielibyśmy, żeby to robiły przede wszystkim polskie firmy. Nie będziemy tutaj realizowali jednorazowo wielkich projektów, żeby nasze polskie, mniejsze firmy mogły też to realizować. Jeżeli rozpoczniemy w tym roku, to w przyszłym powinny już być zasiedlenia, jeżeli chodzi o to budownictwo wielorodzinne – tłumaczy wiceminister.

Narodowy Program Mieszkaniowy został zgłoszony jako jeden z projektów strategicznych realizujących Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl