fot. PAP/Paweł Supernak

PPK czy zmiany w podatkach tematami posiedzenia rządu

Pracownicze Plany Kapitałowe, zmiany w podatkach i walka z dopingiem w sporcie – to tylko niektóre tematy, którymi zajmie się rząd. Podczas dzisiejszego posiedzenia ministrowie będą pracować łącznie nad 9 projektami ustaw.

Rada Ministrów rozpocznie prace nad 9 projektami ustaw. Jednym z nich są Pracownicze Plany Kapitałowe. Chodzi o to, by powstał prywatny, dobrowolny system oszczędności emerytalnych. Prawo do zgromadzonego w nim kapitału uzyskiwałoby się po ukończeniu 60. roku życia. PPK mają objąć ponad 11 mln osób.

Rząd zajmie się również zmianami w podatkach. Planowane jest opodatkowanie dochodów z obrotu kryptowalutami, ale także firm i osób fizycznych, które chcą opuścić Polskę.

Ministrowie omówią również projekt ustawy o europejskich partiach politycznych i europejskich fundacjach politycznych. Ustawa ma realizować cele unijnych przepisów. Europejskie ugrupowania i fundacje będą mogły ulokować swoją siedzibę w Polsce. Chodzi jednak o to, by nie mogły brać udziału w polskich wyborach parlamentarnych, a jedynie do Parlamentu Europejskiego. Partie te nie będą mogły również wspierać finansowo polskich ugrupowań lub polityków.

Rząd zajmie się również nielegalnym wspieraniem sportowców, czyli dopingiem. Proponowana ustawa o zwalczaniu dopingu w sporcie przewiduje powołanie Polskiego Laboratorium Antydopingowego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj