W KPRM odbędzie się spotkanie poszkodowanych obligatariuszy GetBack z przedstawicielami rządu

W Kancelarii Premiera w Warszawie odbędzie się dziś spotkanie poszkodowanych obligatariuszy GetBack z przedstawicielami rządu. W rozmowach weźmie udział m.in.: Kamil Mroczka, dyrektor Centrum Oceny Administracji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tematem spotkania ma być m.in. kwestia formularzy nabycia obligacji, które miały być podpisywane przez pracowników jednego z banków bez zgody klientów. Poszkodowani w tej sprawie apelują o przyspieszenie procedury stawiania zarzutów oszustom. Domagają się także zwrotu pieniędzy, niezależnie od prowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego dla spółki.

Artiom Bujan, prezes stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, przypomniał, że wiele osób straciło niekiedy dorobek życia.

– Jeżeli osoba dostanie zarzuty za to, co zrobiła, czyli tak naprawdę odebrała obywatelowi dorobek życia. Proszę pamiętać, że jest wiele osób starszych, w podeszłym wieku, kobiet, osób chorych na choroby nowotworowe, są też ciężkie przypadki – np. osób niewidzących na jedno oko, leżących w łóżku po zawałach, po chorobach nowotworowych. A więc tego typu ludzie zostali pokrzywdzeni. Nie jesteśmy inwestorami, że jesteśmy pokrzywdzonymi przez jeden z banków w Polsce, który na dużą skalę po prostu wciskał agresywnie wręcz te obligacje, jako coś super bezpiecznego i chcemy tę kwestię poruszać – powiedział Artiom Bujan.

W kwietniu Giełda Papierów Wartościowych, na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego, zawiesiła obrót akcjami GetBack, a prokuratorzy wszczęli śledztwo wobec spółki.

Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawania nieprawdziwych informacji.

RIRM

drukuj