Nie będzie debaty na temat podatku miedziowego

Posłowie koalicji rządzącej kolejny raz nie zgodzili się na debatę dotyczącą podatku miedziowego. W głosowaniu przepadł wniosek SLD w tej sprawie. Zmiany zaproponowane przez grupę posłów lewicy miałyby pozwolić na ok. 40 proc. zmniejszenie podatku, jaki płaci miedziowy potentat – KGHM.

Podczas głosowania o uzupełnienie porządku obrad o debatę, 168 posłów PO i PSL opowiedziało się przeciw – za było 162, trzech posłów wstrzymało się od głosu.

O obniżenie podatku miedziowego postulują też posłowie PiS-u. Jest to potrzebne tym bardziej, że przez spadające ceny miedzi sytuacja KGHM pogarsza się – podkreśla poseł Paweł Szałamacha z sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

– My uważamy, że ten dodatek należy obniżyć po to, żeby on niejako  reagował na bieżącą sytuację cen miedzi i pozwolił firmie przetrwać ten trudny okres. Sejm powinien zrobić swoje tzn. obniżyć stawki podatku, ale także konieczne są aktywne działania samego zarządu spółki, ażeby przedstawili plan radzenia sobie z  dalszą koniunkturą- wskazał poseł Paweł Szałamacha.

Przeciwne zmianom jest Ministerstwo Finansów. Szef tego resortu Mateusz Szczurek powiedział, że: ,,w 2014 r. były prowadzone dogłębne analizy w ramach przeglądu funkcjonowania tego podatku. Ich wyniki nie wskazywały na konieczność jakichkolwiek zmian”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl