fot. PAP/Darek Delmanowicz

Na warszawskiej Białołęce w 2022 r. rozpocznie się budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus

W 2022 roku na warszawskiej Białołęce ruszy budowa ponad tysiąca mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. Nowe bloki staną na działce zakupionej od Polfy Tarchomin. 

 Ośmiohektarowa działka przy zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej w Warszawie od kilku lat stała pusta – mówi prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król. Spółka pozyskane ze sprzedaży środki chce wykorzystać na rozwój i badania.

– Był to teren zbędny spółce. Wcześniej były tu hotele pracownicze. One zostały zburzone – wyjaśnia Jarosław Król.

Działkę kupiła spółka PFR Nieruchomości, która zbuduje na niej dwanaście bloków w ramach programu mieszkanie plus – mówi prezes spółki Mirosław Barszcz.

– Osiem hektarów ziemi, na której szacujemy, że będziemy w stanie zbudować między 1000 a 1100 mieszkań – wskazuje Mirosław Barszcz.

Nowe mieszkania na Białołęce mają być gotowe w 2024 roku. Dzielnica od kilku lat dynamicznie się rozwija. Brakowało jednak tanich mieszkań dla osób mniej zamożnych – mówi Marek Wielgo z PFR Nieruchomości.

– Budownictwo mieszkaniowe na Białołęce jest zdominowane przez deweloperów. Miasto w bardzo małym stopniu tutaj inwestuje w mieszkania czynszowe, budownictwo komunalne czy społeczne czynszowe – zaznacza Marek Wielgo.

To już trzecia inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus w Stolicy. Bloki powstaną też na Ursynowie i na Pradze Północ. Program Mieszkanie plus jest realizowany w całej Polsce.

– Mamy w tej chwili ponad 20 tysięcy mieszkań już na deskach kreślarskich. To jest skala, jakiej jeszcze nikt w Polsce nie osiągnął. To oznacza, że te inwestycje już mają pozyskane finansowanie. Te inwestycje w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy będą realizowane – mówi Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

Od początku programu Mieszkanie plus w całym kraju wybudowano 867 mieszkań. 1110 jest w trakcie budowy.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl