W Białej Podlaskiej zostały przekazane klucze do mieszkań wybudowanych w ramach programu Mieszkanie plus

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu Mieszkanie plus zostały oddane do użytku. Symboliczne przekazanie kluczy do 186 lokali w Białej Podlaskiej odbyło się z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Biała Podlaska to miasto symboliczne, tutaj rozpoczynamy program budowy i oddawania Mieszkań plus, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej.

W Białej Podlaskiej opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami wyniesie ok. 900 złotych. Do końca wakacji rodziny będą zwolnione z opłaty za czynsz.

To dowód, że jesteśmy w stanie budować taniej niż rynek i to działanie ma swoich odbiorców – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń.

– Zainteresowanie było gigantyczne, bo było 1400 osób chętnych na niespełna 200 mieszkań, więc to jest dowód na to, że mamy dla kogo budować. Ci, którzy nie wierzyli, że program ma sens, mają ewidentny dowód na to, że jest zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi bądź czynszowymi z dojściem do własności. W przypadku Białej Podlaskiej oczywiście dominujące było to drugie, czyli z opcją dojścia do własności – mówi Artur Soboń.

Mieszkania będą przekazywane w standardzie deweloperskim, bo każda z rodzin chce urządzić dom inaczej. Odbiory techniczne mieszkań w Białej Podlaskiej rozpoczęły się po 15 maja. Wszystkie rodziny powinny wprowadzić się do lokali na przełomie maja i czerwca.

Pierwsze mieszkania w ramach programu powstały w Jarocinie. Pod koniec kwietnia wprowadziło się do nich 96 rodzin.

Celem programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Inwestycje w jego ramach są realizowane przez BGK Nieruchomości. Spółka ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań. Łączna wartość inwestycji przekracza 6 mld zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl