fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

Mieszkanie plus: w Radomiu blisko dwa tysiące chętnych na 124 lokale

W Radomiu chęć osiedlenia się w Mieszkaniu plus zgłosiło już blisko dwa tysiące osób – poinformował PFR Nieruchomości. Prace przy budowie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Od tygodnia zainteresowani Mieszkaniem plus w Radomiu mogą wypełniać ankietę, dostępną na stronie www.nieruchomosci.pfr.pl. Wyniki mają pokazać preferencję rodzin zainteresowanych najmem mieszkań.

Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności” – informowała rzecznik PFR Nieruchomości Ewa Syta.

W Radomiu, przy ul. Tytoniowej planowane są zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji także 124 miejsca postojowe zewnętrzne dla samochodów.

Na Mazowszu planowane jest także duże osiedle przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie. Ma tam powstać ok. 3 tys. lokali. W poniedziałek w Mińsku Mazowieckim zaplanowano uroczyste rozpoczęcie budowa 138 lokali.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstało 867 lokali w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Kolejnych 864 jest w trakcie budowy – są to inwestycje w Katowicach, Jarocinie, Dębicy oraz Kępicach.

W trakcie projektowania jest kolejnych 18 tys. lokali w całej Polsce. Jak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie mplus.pl, potencjał gruntów przeznaczonych pod Mieszkania plus wynosi 120 tys. mieszkań.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl