fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

M. Barszcz: Samorządy są fundamentem programu „Mieszkanie Plus”

Samorządy będą stanowić fundament rządowego programu „Mieszkanie Plus” – powiedział Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości. Dziś, podczas ogólnopolskiej konferencji dla samorządowców, podpisano pierwszą wiążąca umowę inwestycyjną w ramach programu.

Wkrótce ruszą prace przy budowie 180. nowoczesnych mieszkań czynszowych w Białej Podlaskiej. Do programu przystąpiły też kolejne samorządy z całej Polski.

Inwestycje w ramach „Mieszkanie Plus” będą realizowane w oparciu o finansowanie z funduszy zarządzanych przez BGK Nieruchomości S.A.

Obecnie przeprowadzamy inwestycje przede wszystkim samorządowe, jest duże zainteresowanie – wskazał Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

– W ciągu trzech miesięcy mamy już 56 miast samorządów, które zgłosiły swój akces do programu z łącznym potencjałem do wybudowania 15 tys. mieszkań. Jest to skala, która kilkukrotnie przekracza wielkość rocznej produkcji nawet największych deweloperów. Rozpoczynając ten program, wiążemy się z państwem na długie lata. Jesteśmy przekonani, że to właśnie samorządy będą stanowiły absolutny fundament tego programu – zaznaczył Mirosław Barszcz.

Konferencję przed południem otworzył wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak mówił kluczem do powodzenia tego programu jest ścisła współpraca instytucji rządowych z biznesem i jednostkami samorządu terytorialnego.

Według wicepremiera program „Mieszkanie Plus” jest elastyczny, gdyż zakłada różne instrumenty finansowe i legislacyjne. Ma to zwiększyć skłonność samorządów do uczestnictwa.

RIRM

drukuj