S. Piotrowicz: „Nie oskarżałem przed sądem Antoniego Pikula”

To ja mówiłem prawdę, gdy stwierdziłem, że nie oskarżałem przed sądem Antoniego Pikula – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do zarzutów opozycji o jego działalność w prokuraturze w latach 80.

W tym kontekście przywoływana była sprawa opozycjonisty z czasów PRL, działacza „Solidarności” Antoniego Pikula, który został oskarżony w stanie wojennym o nielegalne rozprowadzanie ulotek.

Poseł Stanisław Piotrowicz zaznaczył, że to nie on oskarżał Antoniego Pikula.

– Ja sporządziłem protokół, który miał istotne znaczenie dla tego, że postępowanie przeciwko panu Antoniemu Pikulowi zostało zwrócone do prokuratury, że ostatecznie zostało umorzone. To nie ja, a Prokurator Wojskowy oskarżał pana Antoniego Pikula. To nie ja, a Prokurator Wojskowy domagał się kary trzech lat pozbawienia wolności. To ja pomagałem opozycjonistom. To ja mówiłem prawdę wtedy, kiedy stwierdzałem, że nie oskarżałem przed sądem pana Antoniego Pikula i nie wnioskowałem o karę dla niego – podkreślił Stanisław Piotrowicz.

Poseł zaznaczył, że to nie przypadek, że atakowany jest właśnie teraz, ponieważ stał się twarzą walki o wprowadzenie ładu w Trybunale Konstytucyjnym.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl