[TYLKO U NAS] S. Piotrowicz: Część sędziów boi się ujawniać, co myśli ws. reformy, by nie zagroziło to ich karierom

Część sędziów wygląda reformy i nie akceptuje zachowań takich sędziów jak sędzia Żurek. Te głosy nie przebijają się do opinii publicznej. Sędziowie boją się ujawniać, co myślą, by nie zagroziło to ich karierom – mówił w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Sędzia Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, grozi sędziom, którzy przyjmą stanowiska w KRS, że zostaną wykluczeni z zawodu i pozbawieni emerytur. Jak zwrócił uwagę pos. Stanisław Piotrowicz, środowisko Rady „usiłuje narzucać własną wolę sędziom, których cechować powinna niezawisłość”.

– Jest to (…) pewnego rodzaju pogarda dla sędziów. Gdyby sędziowie ulegali takiej presji, to znaczy, że nie są odporni na naciski, a tym samym tracą atrybut niezawisłości. Ta sytuacja to takie ostatnie podrygiwanie, co by zrobić, żeby nie dopuścić do reform – ocenił Stanisław Piotrowicz.

W wyborze sędziów do KRS nie będą brały udziału Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. Swój udział zadeklarował natomiast Kukiz‘15.

– Totalna opozycja ma prawo wziąć udział w realizacji tej reformy i kształtowaniu KRS. Powinnością posłów jest uczestniczenie w pracach sejmowych. Jeżeli nie zamierzają tego czynić, to jest to wybór, który zostanie oceniony przez wyborców. Nie są to jednak działania, które są w stanie zatrzymać reformy – zaznaczył poseł PiS. [czytaj więcej]

Nie wszyscy sędziowie są zdania, że reforma jest zła. Wielu sędziów popiera zmiany w sądownictwie – zwrócił uwagę poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– To nie jest tak, że całe środowisko wzbrania się przed reformą. Część sędziów wygląda tej reformy i nie akceptuje zachowań takich sędziów, jak sędzia Żurek. Te głosy nie przebijają się do opinii publicznej. Elita od lat jest ta sama, więc sędziowie boją się ujawniać, co myślą, by nie zagroziło to ich karierom – zaznaczył w czwartkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja pos. Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl