fot.flickr.com

Szczecin: Sąd ma 13 wniosków o areszt członków gangu

Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpatruje wnioski o areszt wobec 13 osób, które miały być członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Jak poinformował w czwartek rzecznik sądu o godz. 15.00 rozpocznie się rozpoznanie wniosków, wśród których są dotyczące członków grupy pruszkowskiej.

Wnioski szczecińskiej prokuratury regionalnej o aresztowanie 13 osób wpływały w czwartek w kilku transzach do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże-Zachód. Rzecznik sądu Michał Tomala zaznaczył, że sąd ma 24 godziny na rozpoznanie wniosku o areszt.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo ws. funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej, w której skład wchodzili członkowie tzw. grupy pruszkowskiej: Andrzej Z. pseudonim Słowik, Leszek D. pseudonim Wańka i Janusz P. pseudonim Parasol, którzy zakończyli odbywanie zasądzonych im kar za udział w tym gangu. Według śledczych, obecnie osoby te miały się praniem pieniędzy, wystawianiem i posługiwaniem się nierzetelnymi fakturami, poświadczaniem nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także pobiciami, rozbojami i wymuszeniami rozbójniczymi.

We wtorek zatrzymano w tej sprawie 14 osób. Jak poinformowała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prokurator Magdalena Blank, wobec jednej osoby zastosowano środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała pomiędzy sierpniem 2013 r. a styczniem 2017 r. głównie w Warszawie i we Wrocławiu, ale także w innych miastach Polski.

PAP/RIRM

drukuj