fot. twitter.com

Szczecin: CBA i prokuratura kontynuują śledztwo ws. tzw. afery kopertowej

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie kontynuują wielowątkowe śledztwo w związku z tzw. aferą kopertową.

Sprawa dotyczy m.in. szpitala wojewódzkiego w dzielnicy Zdunowo, którym przez wiele lat zarządzał obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Do tej pory CBA przeszukało ponad 20 lokalizacji, w tym miejsca prowadzenia księgowości oraz przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych.

– Przeszukania miały miejsce m.in. w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej i w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Materiał dowodowy zgromadzony w czasie działań – zarówno dokumentacja, jak i nośniki danych – będzie analizowany w śledztwie i ma wykazać oraz pozwolić zweryfikować, czy osoby pojawiające się w postępowaniu podejmowały działania mające na celu ukrycie pochodzenia środków, które miały być wręczane w ramach korzyści majątkowych udzielanych ordynatorowi szczecińskiego szpitala – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Do tej pory CBA przesłuchało w tej sprawie ponad 90 osób. Na tę chwilę żadna z nich nie usłyszała zarzutów.

Śledztwo w szczecińskim szpitalu wszczęto po tym, gdy jedna z pacjentek poinformowała, że musiała zapłacić 500 dolarów za operację swojej mamy.

RIRM

drukuj