fot. pixabay.com

Jest polski lek na COVID-19

Jest już pierwszy na świecie, polski lek na bazie osocza ozdrowieńców, który skutecznie zwalcza koronawirusa.

Preparat wkrótce trafi do badań klinicznych. Poinformował o tym Piotr Fic, prezes firmy Biomed-Lublin. Rozlany do ampułek preparat został w środę zaprezentowany na konferencji. Zakończyła się produkcja pierwszej serii leku na COVID-19.

– Potwierdzam i z przyjemnością informuję, że zakończył się proces rozlewu immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 – pierwszej serii leku, która zostanie użyta do badań klinicznych, jakie będzie realizował prof. Krzysztof Tomasiewicz z Lublina wraz ze swoim zespołem i kilkoma innymi ośrodkami. Myślę, że dzisiaj wszyscy z radością otrzymujemy informację, że jest lek, który działa; że niedługo będzie wprowadzany do badań klinicznych. Trzeba mieć świadomość, że bez bardzo ważnego partnera – Instytutu Hematologii i Transfuzjologii – lek by nie powstał – oznajmił Piotr Fic.

Projekt nadzoruje i finansuje Agencja Badań Medycznych.

Biomed-Lublin to polska firma biotechnologiczna założona w 1944 r. Ma jedyne w kraju laboratorium frakcjonowania osocza.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl