Kukiz’15 apeluje o referenda lokalne ws. projektu o metropolii warszawskiej

Politycy Kukiz 15 chcą przeprowadzenia referendów lokalnych w gminach, które miałyby zostać przyłączone do Warszawy.

Prawo i Sprawiedliwość przygotował projekt o metropolii warszawskiej. Zgodnie z nim Warszawa, jako jednostka samorządu o charakterze metropolitalnym, ma swoim zasięgiem objąć 33 gminy.

Projekt krytykuje jednak część samorządowców i opozycji. W ich ocenie jest to zabieg mający na celu przejecie władzy w aglomeracji warszawskiej.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15 proponuje, aby to sami mieszkańcy wypowiedzieli się w tej sprawie.

Mamy jeden postulat. Jeżeli to nie jest jakaś prowokacja, tylko PiS chce podejść do tego projektu poważnie, to my apelujemy żeby we wszystkich gminach zainteresowanych, w 32 gminach podwarszawskich i w Warszawie odbyły się na ten temat referenda. Wówczas obywatele mogliby się wypowiedzieć czy chcą, aby gminy należały do miasta stołecznego Warszawy i czy warszawiacy również życzą sobie, żeby w ten sposób miasto zostało powiększone – podkreśla wicemarszałek Stanisław Tyszka.

Za kilka dni PiS przedstawi ustawę wprowadzającą do projektu o metropolii warszawskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl