fot. flickr.com

Rada Europy: burzliwa debata ws. dzieci, które przeżyły aborcję

Na posiedzeniu Rady Europy toczyła się burzliwa debata nad petycją ws. obrony dzieci, które są zabijane po przeżyciu tzw. aborcji. Decyzja w sprawie dokumentu ma zapaść na sesji w czerwcu.

Podpis pod petycją złożyło blisko 200 tys. osób, jedna czwarta to Polacy. Jest to największa w historii Rady Europy obywatelska inicjatywa.

Jednak lobby aborcyjne jest bardzo silne i potrzeba jeszcze większej mobilizacji ludzi opowiadających się za życiem. Na stronie CitizenGo nadal można podpisać petycje – zachęca Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo.

–  Wiemy, że toczyła się bardzo burzliwa dyskusja nad tą petycja. Dlatego też decyzje na temat odpowiedzi Rady Europy przesunięto na czerwcową sesję. Wiemy, że lobby aborcyjne jest bardzo silne i bardzo forsuje, aby na tę petycję Rada Europy odpowiedziała negatywnie. Dlatego potrzebujemy jeszcze większej mobilizacji obywatelskiej, potrzebujemy jeszcze więcej podpisów, które pokażą, że obywatele z całej Europy ciągle są zainteresowani sprawą, że ona ciągle leży im na sercu. Dlatego bardzo gorąco zachęcam do składania podpisów pod petycją: „Stop zabijaniu noworodków”. Petycja jest na stronie citizengo.org – powiedziała Magdalena Korzekwa.

Petycja oficjalnie została złożona 16 kwietnia br. przez Europejskie Centrum na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. Każdy, kto podpisze petycję korzysta z przysługującego mu prawa, które obliguje Radę Europy do zajęcia się sprawą.

RIRM

drukuj