Komisje przeciw ochronie dzieci nienarodzonych

Sejmowe komisje są przeciwko dalszym pracom nad projektem ustawy chroniącej dzieci nienarodzone, u których istnieje podejrzenie choroby. Nie dopuszczono do głosu strony społecznej.  

Projekt autorstwa Solidarnej Polski – który omawianodotyczy tzw. „aborcji eugenicznej”.

Projekt został skierowany do dalszych prac w komisjach na poprzednim posiedzeniu Sejmu. Komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny były jednak przeciwne kontynuowaniu prac. Wniosek o odrzucenie projektu złożył Jarosław Katulski (PO).

Arkadiusz Mularczyk przewodniczący klubu PIS powiedział, że najbardziej bulwersujący jest przyspieszony tryb procedowania nad projektem. Dodał, że dodatkowo bulwersuje fakt nie dopuszczenia do głosu strony społecznej.

–  Prym wiedli posłowie Ruchu Palikota i PSL, którzy na samym początku zgłosili wnioski o zamknięcie dyskusji. Przewodniczący Komisji poseł Piechota z Platformy Obywatelskiej niestety skwapliwie zgodził się na to zgodził. Po wysłuchaniu przeróżnych głosów parlamentarzystów, różnych partii politycznych których część była za projektem, część była przeciw odbyło się głosowanie. Komisja odrzuciła pracę nad projektem. Szokujące w pracach nad tym projektem był szybki tryb. Szokujące było także to, że nie dopuszczono  głosu strony społecznej. Na komisji było szereg przedstawicieli organizacji pro-life, którzy czynem i modlitwą wspierają walkę o prawo do życia. Tych osób nie dopuszczono do głosu – zaznaczył poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący klubu Solidarna Polska.

Projekt będzie głosowany na posiedzeniu plenarnym.

PAP/RIRM

drukuj