fot. NaszDziennik/Katarzyna Cegielska

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: To jest ignorowanie głosu Kościoła

Projekt liberalizujący prawo aborcyjne jest odrzuceniem głosu Kościoła i rozsądku – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i wykładowca WSKSIM w Toruniu, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Ks. profesor odniósł się w ten sposób do obywatelskiego projektu dotyczącego legalizacji tzw. aborcji, czyli zabicia dziecka poczętego. Projekt został przygotowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Polska.

Organizacja została założona przez byłą liderkę Zjednoczonej Lewicy Barbarę Nowacką. Jutro złoży ona projekt w Sejmie.

Projekt przygotowany w ramach inicjatywy „Ratujmy kobiety” zatytułowany jest: o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Przewiduje prawo kobiety do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia. W ocenie ks. prof. Pawła Bortkiewicza projekt ten jest głosem antyludzkim i antypolskim.

­- To jest po prostu ignorowanie kolejnego głosu Kościoła, bo oczywiście jest to głos, który wielokrotnie bardzo dobitnie był podkreślony przede wszystkim przez Jana Pawła II w „Evangelium Vitae”, ale także w słynnym przemówieniu w Kielcach, kiedy Jan Paweł II przyrównał aborcję do Holokaustu i postawił bardzo jednoznaczny znak równości między tymi, którzy przyczyniają się do aborcji a tymi, którzy po prostu są odpowiedzialni za śmierć niewinnego człowieka – powiedział ks. profesor.

Według oficjalnych statystyk resortu zdrowia, w Polsce przeprowadza się co roku kilkaset – niespełna tysiąc – tzw. aborcji. W 2014 r. było ich 977.

RIRM

drukuj