Japonia: Akceptacja raportu o bezpieczeństwie

Rząd Japonii zaakceptował doroczny raport o bezpieczeństwie. Japonia ostrzega w nim o zagrożeniu ze strony Korei Północnej i Chin.

W raporcie władze Japonii ostrzegają, że rozwój północnokoreańskiego programu nuklearnego i rakietowego stanowi „śmiertelne i nieuchronne” zagrożenie dla międzynarodowego bezpieczeństwa.

Minister Obrony Japonii Gen Nakatani zaznacza, że rozwój potęgi militarnej Korei Północnej jest źródłem niepokoju.

– Rozwój potęgi militarnej Korei Północnej w tym programu rakietowego jest źródłem niepokoju nie tylko dla Japonii, ale dla wszystkich krajów tego regionu i społeczności międzynarodowej – powiedział Minister Obrony Japonii.

W japońskim raporcie zwrócono także uwagę na agresywne działania Chin na Morzu Południowochińskim.

– Chiny są gotowe do wypełnienia swoich jednostronnych żądań bez kompromisów i jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym w jakim kierunku będą zmierzać- zaznaczył Gen Nakatani.

12 lipca Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze w ramach rozpatrywania pozwu złożonego przez Filipiny uznał za bezzasadne roszczenia Chin do traktowania znacznej części Morza Południowochińskiego jako ich własnej strefy ekonomicznej. Tokio zaapelowało do Pekinu o uznanie tego wyroku. Według władz Japonii niektóre działania Chin na morzach regionu są „niebezpieczne i mogą prowadzić do nieprzewidywanych sytuacji”.

W raporcie wyliczono, że zeszłoroczne działania Chin na Morzu Wschodniochińskim zmusiły Japonię do alarmowego poderwania samolotów wojskowych ponad 570 razy. Podkreślono też, że odnotowano przypadki znacznego zbliżania się chińskich okrętów wojennych do japońskich wód terytorialnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl