fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Poczta Polska partnerem chińskiego giganta kurierskiego

Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą kurierską STO Express – poinformowała w środę Poczta Polska. STO Express wysyła rocznie ponad 14 mld przesyłek.

Jak podała Poczta, porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej ze STO Express ma dotyczyć logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji.

– Poczta Polska chce skorzystać na odtworzeniu Jedwabnego Szlaku. Handel transgraniczny to przyszłość biznesu logistycznego, a my posiadamy potencjał i idealne położenie, by z tej szansy skorzystać – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

STO Express to nie jedyna firma, z którą polski operator prowadzi negocjacje.

„Poczta rozmawia zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Europy i Azji. Spółka wraz z kilkunastoma innymi operatorami, m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec czy Francji, została sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Jej celem jest wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Do porozumienia przystąpili także potentaci handlu internetowego, np. chiński serwis Alibaba” – napisano w dzisiejszym komunikacie.

Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping trzy lata temu ogłosił powrót do tej tradycji, co oznacza utworzenie największego korytarza ekonomicznego na świecie.

PAP/RIRM

drukuj