[TYLKO U NAS] K. Godek: Cały czas można się zgłosić i zbierać podpisy pod ustawą dot. zakazu zabijania chorych dzieci

Pod koniec miesiąca złożymy w Sejmie ustawę dotyczącą wymazania przesłanki eugenicznej z ustawy dotyczącej tzw. aborcji – powiedziała w czwartkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek i dodała, że ciągle można się zgłosić i rozpocząć zbiórkę podpisów pod projektem.

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Celem ustawy jest wymazanie przesłanki eugenicznej z ustawy dotyczącej tzw. aborcji.

Jak powiedziała Kaja Godek, pod koniec miesiąca ustawa wraz z podpisami zostanie złożona w Sejmie.

Pod tą ustawą podpisują się osoby, które wyraźnie mówią: „Nie chcemy, aby w Polsce były zabijane dzieci”. W tej chwili potrzebna jest mobilizacja, żeby tych podpisów było jak najwięcej – wskazała pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” i dodała, że cały czas można się zgłosić do Fundacji Życie i Rodzina, aby rozpocząć zbiórkę podpisów pod projektem.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przesłanki eugenicznej w ustawie dotyczącej tzw. aborcji. To jest dokładnie ta sama treść, która została zawarta w inicjatywie „Zatrzymaj aborcję” – zaznaczyła działaczka pro-life.

To jest bardzo dobra wiadomość, bo oznacza, że aktywność obywatelska, która miała miejsce w ostatnich latach i ta, która ma miejsce w trakcie obecnej inicjatywy, powoduje, że politycy widzą, iż trzeba te dzieci otoczyć ochroną. Pod tym wnioskiem powinno podpisać się minimum 50 posłów, a podpisało się 100. To pokazuje, że jako obywatele i politycy jesteśmy razem. Teraz pora, aby sędziowie orzekli, czy przesłanka eugeniczna jest konstytucyjna czy nie – wskazała działaczka Fundacji Życie i Rodzina.

Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok pozytywny dla nas i stwierdzi, że tzw. aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna. Oby ten wyrok zapadł szybko – dodała.

Sędziowie otrzymali dziś pytanie: „Czy zabijanie obywateli Polski podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność jest do pogodzenia z polską konstytucją?”. Nie widzę możliwości, żeby odpowiedzieć na to pytanie inaczej niż jednoznacznie „Nie” – podkreśliła Kaja Godek.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Kai Godek można odsłuchać [tutaj], a więcej informacji o akcji #Zatrzymajaborcję [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl