fot. PAP/Adam Warżawa

Donald Tusk za legalizacją tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że po wygranych wyborach złożony zostanie projekt ustawy zezwalający na zabijanie dzieci w łonach matek do 12. tygodnia życia. Z ostatnich wypowiedzi byłego premiera wynika też, że przeciwnicy tzw. aborcji nie znajdą się na listach wyborczych jego partii.

Donald Tusk wziął w środę udział w debacie w ramach „Campusu Polska Przyszłości” w Olsztynie, gdzie był pytany m.in. o kwestię zabijania nienarodzonych dzieci.

Szef PO powiedział, że tuż po wygranych wyborach zaproponowana zostanie Sejmowi ustawa zakładająca, że tzw. aborcja do 12. tygodnia to decyzja wyłącznie kobiety.

Politycy Solidarnej Polski wskazują, że PO skręca w lewo. Poseł Mariusz Kałużny zauważa, że Donald Tusk chce w ten sposób zdobyć poparcie elektoratu Lewicy.

Donald Tusk podgrzewa emocje społeczne. Bardzo mu na tym zależy. Przewodniczący PO uśmiecha się, wprost kieruje swój program do elektoratu Lewicy. Wie, że te dwadzieścia parę procent, które ma, to jest elektorat PO i że on się nie powiększy, jeśli nie zdobędzie elektoratu Lewicy. Donald Tusk ruszył w podróż ideologiczną – zauważa poseł Mariusz Kałużny.

Wcześniej Donald Tusk zapowiedział też wprowadzenie tzw. związków partnerskich.

Wybory parlamentarne powinny odbyć się na jesieni przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl