fot. Monika Bilska/Radio Maryja

[TYLKO U NAS] M. Guziak-Nowak: Środowiska proaborcyjne tylko czekają na to, aż któraś kobieta umrze wskutek aborcji farmakologicznej, bo będą mogły pokazać na nią palcem i powiedzieć: „Widzicie? To jest wasza (kościoła, pro-liferów, PiS-u) wina, bo aborcja nie była legalna”

Z jednej strony trwa bardzo nachalna promocja tego typu działań, a z drugiej te środowiska tylko czekają na to, aż któraś kobieta umrze wskutek aborcji farmakologicznej, bo będą mogły pokazać na nią palcem i powiedzieć: „Widzicie? To jest wasza (kościoła, pro-liferów, PiS-u) wina, bo aborcja nie była legalna”. Ani słowem się nie zająkną, skąd kobieta miała te tabletki i od kogo się o nich dowiedziała – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Magdalena Guziak-Nowak odniosła się do zadań, jakie stoją przed ruchami pro-life w Polsce.

– W zeszłym tygodniu odbyłam rozmowę z amerykańską dziennikarką, która pytała mnie o przyszłość ruchu pro-life w Polsce, jakie stoją przed nami zadania. Powiedziałam wtedy, że nieodmienne, czyli pozytywna edukacja, która pokazuje, jak fantastyczną przygodą jest życie dziecka w łonie matki. To jest jedno z naszych najważniejszych zadań, bo mamy głębokie przekonanie, że można być przeciwko aborcji, a tak naprawdę być za życiem wtedy, kiedy w rozwijającym się życiu pod sercem matki cudzie zobaczymy człowieka, a nie jakiś zlepek komórek. W sercu naszych zainteresowań są dzieci, młodzież oraz studenci, dla których organizujemy przeróżne konkursy. Końca dobiega 17. edycja konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki – oznajmiła gość Radia Maryja.

Działaczka pro-life podkreśliła, że młode pokolenie Polaków jest wrażliwe na sytuacje, które dzieją się w Polsce i na świecie.

– Cieszymy się szczególnie z tego, że młode pokolenie jest szczególnie wrażliwe w swoich pracach, w których bardzo często odwoływało się do aktualnej sytuacji politycznej oraz tego, co działo się w naszym kraju. Przedmiotem prac konkursowych była także sytuacja, która wydarzyła się w Wielkiej Brytanii, czyli zagłodzenie Polaka na śmierć. Poruszanych jest wiele wątków patriotyczno-historycznych. Cały czas trwa konkurs dla dzieci i bardzo zachęcam naszych odbiorców, aby poinformowali swoich milusińskich o konkursie zatytułowanym „Na początku była miłość – moja rodzina”. Do 30 kwietnia przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3 mogą przesyłać swoje prace plastyczne na ten konkurs – mówiła dyrektor ds. edukacji, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.

W Argentynie zmarła działaczka proaborcyjna, która próbowała zabić swoje dziecko za pomocą środków farmakologicznych. [Więcej]

– Nie wiem, czy Maria del Valle Gonzalez Lopez, o której mówimy, opowiadała się bardzo radykalnie za wyborem, czyli za prawem do zabijania nienarodzonych dzieci. Zmarła w wyniku zażycia tabletek, które zażywają kobiety chcące dokonać tzw. aborcji farmakologicznej. To nie jest pierwsza tego typu sytuacja. Bardzo prestiżowe czasopisma medyczne od bardzo wielu lat piszą o tym, iż zgon może być powikłaniem po aborcji farmakologicznej (…). Ktoś powiedział, że rewolucja pożera własne dzieci. Myślę, iż niestety jest to bardzo trafne zdanie – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak.

Środowiska feministyczne i proaborcyjne bardzo nachalnie promują tzw. aborcję farmakologiczną wśród młodych dziewczyn.

– Z jednej strony trwa bardzo nachalna promocja tego typu działań, a z drugiej te środowiska tylko czekają na to, aż któraś kobieta umrze wskutek aborcji farmakologicznej, bo będą mogły pokazać na nią palcem i powiedzieć: „Widzicie? To jest wasza (kościoła, pro-liferów, PiS-u) wina, bo aborcja nie była legalna”. Ani słowem się nie zająkną, skąd kobieta miała te tabletki i od kogo się o nich dowiedziała – zaakcentowała gość „Aktualności dnia”.

W Polsce działaniami promującymi aborcję zajmuje się środowisko odpowiedzialne za zeszłoroczne feministyczne marsze.

– Ja myślę, że one w ogóle nie chcą działać w interesie kobiet. My zawsze mówimy, że kobieta jest drugą ofiarą tragicznej decyzji, jaką jest aborcja, bo do końca życia musi dźwigać konsekwencje podjęcia strasznego wyboru. Ponadto kobieta często bada ofiarą powikłań fizycznych, czyli albo bezpośrednio po zabiegu, albo w jakimś określonym czasie po nim – spuentowała.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Magdaleny Guziak-Nowak można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj