ONZ wzywa Polskę do ułatwienia dostępu do tzw. aborcji

Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa Polskę do ułatwienia dostępu do zabijania nienarodzonych dzieci. To jedno z zaleceń Komitetu Praw Dziecka ONZ, jakie znalazło się w raporcie dla naszego kraju. O sprawie napisała „Rzeczpospolita”.

Według ONZ los polskich dzieci ma poprawić także walka z tzw. stereotypami płci i homofobią. Co więcej, komitet zaleca nowelizację Kodeksu karnego, by za znieważanie gejów groziło więzienie.

Komitet  przede wszystkim zaleca „złagodzić warunki dopuszczalności” tzw. aborcji. Twierdzi, że poprawi to los młodych dziewczyn zachodzących w ciążę. Niedawno ten sam ONZ-owski komitet wezwał Polskę do likwidacji okien życia.

Mecenas Bartosz Lewandowski z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris powiedział, że te zalecenia w żaden sposób nie chronią dzieci.

– Organizacje, których celem pierwotnie była tak naprawdę ochrona jakichś bardzo istotnych dla społeczeństwa wartości, stały się zwyczajnym podmiotem i instrumentem do wprowadzania jakichś ideologii. Kuriozalną sytuacją jest, jeżeli Komitet Praw Dziecka nawołuje do tego, aby dzieci te zabijać. Jest to sytuacja schizofreniczna. Mamy kolejny przykład tego, że instytucje europejskie, instytucje organizacji międzynarodowych służą określonym celom. Pojawiają się takie pomysły w debacie publicznej. Te pomysły będą miały swoje konsekwencje przy okazji jakichś projektów odpowiednich ustaw, czy podczas prac parlamentarnych – mówił mec. Bartosz Lewandowski.

Mecenas Lewandowski zauważa, że Polska nie jest pierwszym krajem, w stosunku do którego komitet zalecił liberalizację prawa aborcyjnego. W 2014 r. wezwał Stolicę Apostolską do zliberalizowania stanowiska dotyczącego  homoseksualizmu, antykoncepcji i aborcji.

Politycy nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że nie zmieni się nastawienie do prawa aborcyjnego w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl