Kolejne dwa stany USA wycofują się z promowania aborcji

Kolejne dwa stany USA – Arkansas i Utah nie będą finansować organizacji promującej zabijanie nienarodzonych dzieci – Planned Parenthood. Sprawa ma związek z upublicznieniem nagrań, na których pracownicy organizacji przyznają się do nielegalnego procederu handlu organami dzieci.

Gubernator Utah oświadczył, że „zarzuty przeciwko Planned Parenthood są głęboko niepokojące” i polecił Departamentowi Zdrowia zaprzestanie finansowania organizacji z pieniędzy federalnych. Natomiast gubernator stanu Arkansas wskazała, że „organizacja nie reprezentuje wartości, jakie wyznają mieszkańcy stanu”.

Informacje o zaprzestaniu finansowaniu tej organizacji jest dobra – ocenia Kaja Godek, z Fundacji PRO – Prawo do życia. Jednocześnie zwraca uwagę, że handel organami to następstwo przyzwolenia na zabijanie dzieci.

– Jeżeli dziecko traktujemy jak nieproszonego gościa, jeżeli go w ogóle nie traktujemy jak człowieka, to naturalną logiczną konsekwencją jest, że z jego ciałem można zrobić cokolwiek. Problemem jest to, że te dzieci są zabijane. Nawet uregulowanie tego, co się dzieje z ich ciałami, nie rozwiązuje problemu. Jeśli chodzi o te stany, które wycofują finansowanie, to oczywiście należy szanować pieniądze obywateli. Nie należy finansować przedsięwzięć barbarzyńskich. Kilka dni temu Stany Zjednoczone wydały takie oświadczenie wzywające do zaprzestania ludobójstwa w Syrii. Dobrą wiadomością jest również to, że robią porządek z ludobójstwem w swoim państwie, bo tak naprawdę, to czy organizacje terrorystyczne zabijają dziewczynki czy kobiety, czy porywają mężczyzn, jako zakładników i ich zabijają, czy robi się to elegancko w klinikach na nienarodzonych dzieciach, to tak naprawdę to jest to samo. To jest odebranie człowiekowi życia – mówi Kaja Godek.

Po ujawnieniu sześciu nagrań, które stanowią dowód na nielegalny handel organami dzieci zabitymi w wyniku tzw. aborcji – wybuchł skandal.

Stany: Alabama, New Hampshire i Luizjana odcięły finansowanie Planned Parenthood. Natomiast współpracujący z organizacją gigant biomedyczny Stem Express ogłosił, że kończy z Planned Parenthood jakiekolwiek związki.

Nadal jednak organizacja aborcyjna otrzymuje wsparcie z budżetu USA. Dotacja, która rocznie wynosi pół mld dolarów, stanowi prawie 40 proc. jej budżetu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl