fot. flickr

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozszerzy porządek obrad o projekt „Zatrzymaj aborcję”?

Będzie wniosek o rozszerzenie porządku dzisiejszych obrad sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o punkt dot. obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Ma go złożyć poseł Prawicy Rzeczpospolitej Jan Klawiter.

Inicjatywy zakazującej zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na ich chorobę nie ma w harmonogramie najbliższych prac sejmowej komisji. Jej przewodnicząca poseł Bożena Borys-Szopa przed Wielkanocą pytana o termin rozpatrzenia projektu, mówiła, że pewnie stanie się to w najbliższym możliwym terminie. Taki termin jest właśnie dziś.

Poseł Prawicy Rzeczpospolitej Jan Klawiter, członek komisji, liczy na poparcie swojego wniosku, choć nie wyklucza też innych scenariuszy dotyczących obywatelskiego projektu.

– Myślę, że każdy chciałby widzieć jakiś ruch w tym temacie. Być może zgodzą się – chociaż to nie jest najlepsze rozwiązanie – na utworzenie podkomisji, która miałaby się tym zająć, choć tak naprawdę to jest kwestia drobnych zapisów w ustawie. To nie jest jakaś ustawa, która wymagałaby aż podkomisji, ale będą chyba takie chęci, żeby ona powstała, żeby jakoś podkomisja ten temat wałkowała. Jest to jakaś częściowa próba odsunięcia (projektu – red.). Niby z jednej strony działanie, ale z drugiej odsunięcie – zaznacza poseł Jan Klawiter.

Swoją obecność na posiedzeniu sejmowej komisji zapowiedzieli również przedstawiciele obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

Projekt ten jest w Sejmie od stycznia. O niezwłoczne podjęcie prac nad przepisami apelowali księża biskupi i Polacy, którzy masowo wysyłali do polityków listy w tej sprawie.

Inicjatywa ,,Zatrzymaj aborcję” likwiduje przesłankę eugeniczną tzw. aborcji dopuszczonej obecnie w polskim prawie.

 

RIRM

drukuj