Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha kolejnych świadków z ABW

Sejmowa Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dziś kolejnych świadków. To dwaj funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracujący przy sprawie piramidy finansowej.

Członkowie komisji będą kontynuowali wątek dotyczący działań stołecznej delegatury ABW w kwestii OLT Express.

Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15, członek komisji, wskazuje, że chodzi o zaniechania śledczych w tym względzie. Problem – jak dodaje – uwypukliły poniedziałkowe przesłuchania.

– Problem polegający na tym, że gdańska delegatura nie podejmowała wątku lotniczego, ponieważ miała to robić stołeczna [delegatura – red.]. Stołeczna nie robiła tego, a w tle jest oczywiście Michał Tusk – osoba zatrudniona od marca 2012 r. w firmie OLT Express i to jest moim zdaniem bardzo istotny wątek całej sprawy – wskazuje poseł Tomasz Rzymkowski.

W poniedziałek zeznania składała była funkcjonariuszka ABW. Mówiła, że wielokrotnie wskazywała przełożonym, iż działalność OLT Express była nakierowana na szybką upadłość.

Linie OLT Express upadłość ogłosiły pod koniec lipca 2012 roku. Z kolei Amber Gold ogłosiła likwidację 13 sierpnia 2012 r., a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl