fot. PAP/EPA

Przewodnicza Komisji Europejskiej odwiedza dziś Polskę

Wspólną wizytę w Polsce złożą dziś Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, oraz Alexander De Croo, premier Belgii. W programie przewidziano m.in. trójstronne spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej ma rozmawiać z szefem polskiego rządu m.in. o odblokowaniu pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Polska złożyła w grudniu pierwszy wniosek o wypłatę z KPO 6 mld 900 mln euro. Media podają, że Komisja Europejska ogłosi decyzję ws. wypłaty pierwszej transzy 29 lutego 2024 roku. Jeśli będzie ona pozytywna, Polska otrzyma środki na początku kwietnia.

Prawnik i europeista, prof. Marcin Szewczak, uważa, że prawdziwym celem wizyty Ursuli von der Leyen jest wsparcie koalicji rządzącej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

To kolejne spotkanie, które przede wszystkim ma doprowadzić do tego, żeby Polacy uwierzyli w to, że Donald Tusk chce współpracować z Komisją Europejską. Komisja Europejska chce naprawiać to wszystko, co – według niej – zostało zniszczone za rządów Zjednoczonej Prawicy. Tak naprawdę jest to polityczna pomoc ze strony Europejskiej Partii Ludowej dla Donalda Tuska przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Wszystkie działania komisarz Ursuli von der Leyen były zorientowane na to, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy, stąd ta wyimaginowana praworządność. Chodziło tylko i wyłącznie o to, żeby usadowić Donalda Tusk na fotelu premiera po to, żeby Polska bez żadnych sprzeciwów realizowała wszystkie postulaty, które będą płynęły z Brukseli – podkreślił prof. Marcin Szewczak.

Po zakończeniu wizyty w Polsce szefowa Komisji Europejskiej ma pojechać do Kijowa. Jej wizyta na Ukrainie będzie związana z drugą rocznicą rosyjskiej napaści na ten kraj.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl