fot. PAP/Kalbar

A. Macierewicz: Obrona Putina, którą realizuje Donald Tusk, żeby doprowadzić do sojuszu z Niemcami, zmierza do tego, żeby Polska straciła niepodległość

Rząd pana Donalda Tuska robi wszystko, żeby przekonać ludzi, że Putin nigdy nic złego Polsce nie zrobił. Musimy zrozumieć, że obrona Putina, którą realizuje pan Donald Tusk, żeby doprowadzić do sojuszu z Niemcami, do podporządkowania nas w wymiarze gospodarczym, politycznym, wojskowym Niemcom, zmierza do tego, żeby Polska straciła niepodległość – mówił w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Raport podkomisji smoleńskiej z 2022 r. pokazuje, że katastrofa smoleńska była zamachem dokonanym przez Rosję.

– Rząd pana Donalda Tuska nienawidzi tej prawdy. Rząd pana Donalda Tuska robi wszystko, żeby przekonać ludzi, że to nie jest prawda, że pan Putin nigdy nic złego Polsce nie zrobił, że to polscy piloci są winni, a nie Rosjanie, że nie było żadnego zamachu – był błąd polskich pilotów. To jest oczywisty fałsz, to jest oczywiste kłamstwo. To jest obrona Putina – podkreślał Antoni Macierewicz.

Obecni rządzący zarzucają podkomisji, że zniszczyła oraz zgubiła fragmenty wraku rządowego Tu-154M. Jak wskazał szef tego organu, jest to oczywistą nieprawdą.

– Ilość wypowiedzi w tej sprawie ze strony zarówno Ministerstwa Obrony Narodowej (…) była olbrzymia, tak żeby Państwu przedstawić, że tak naprawdę Putin jest okej. „Putin jest okej, Polacy są winni” – to nie jest absurd, to jest zbrodnia! To jest przestępstwo przeciw narodowi polskiemu! To jest nie tylko działanie na rzecz Putina, to jest działanie, które ma upokorzyć naród Polski. Nie można się na to zgodzić – mówił poseł PiS.

Polityk odwołał się przy tym do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego dotyczącego wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj Polska. Duchowny podkreślił w nim, że zagrożenia ze Wschodu i z Zachodu każą stawiać pytania o niepodległość Polski.

– Musimy zrozumieć, że obrona Putina, którą realizuje pan Donald Tusk, (…) żeby doprowadzić do sojuszu z Niemcami, do podporządkowania nas w wymiarze gospodarczym, politycznym, wojskowym Niemcom, zmierza do tego, żeby Polska straciła niepodległość i to jest dążenie, którego celem jest realizacja tego jeszcze w tym roku. Musimy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy się połączyć w ogólnonarodową strukturę, która obroni nas przed likwidacją, zniszczeniem państwa polskiego – zwrócił uwagę Antoni Macierewicz.

Zdaniem posła PiS Donald Tusk zamierza wprowadzić Polskę do sojuszu niemiecko-rosyjskiego, jednocześnie doprowadzając do tego, by była częścią superpaństwa europejskiego.

– Wtedy nie będziemy mieli nic do powiedzenia. Wtedy wszystko będzie rozstrzygane w Berlinie, wszystko będzie rozstrzygane w strukturze Unii Europejskiej, gdzie dominują Niemcy. Musimy mieć tego świadomość – podkreślił polityk.

Poseł PiS wyraził radość, że wspomniany wcześniej apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego dotrze do każdego polskiego katolika, jednocząc wszystkich wiernych w jednej strukturze niepodległościowej.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl