fot. PAP/EPA

Turcja: pierwszy wyrok przeciwko odpowiedzialnemu za zawalenie się budynku podczas trzęsienia ziemi

W Turcji wydano pierwszy wyrok przeciwko osobie odpowiedzialnej za zawalenie się budynku podczas trzęsienia ziemi z lutego 2023 roku – poinformował portal Duvar.

Turecki sąd skazał generalnego wykonawcę budynku mieszkalnego w prowincji Sanliurfa na południu kraju na 18 lat więzienia. W budynku, za którego konstrukcję odpowiadał, zginęły 6 lutego 2023 roku 34 osoby.

W ostatecznej opinii prokurator przyznał, że podczas budowy apartamentowca pozwany nie dopełnił swoich obowiązków zgodnie z obowiązującymi normami. Uznano, że konstruktor ponosi winę za zawalenie się obiektu.

Obrońcy oświadczyli, że nie zgadzają się z ostateczną opinią i przypomnieli, że ich klient również stracił syna pod gruzami tego samego budynku. W związku z tym faktem pierwotną karę 21 lat pozbawienia wolności zmniejszono o trzy lata.

W trzęsieniach ziemi, które nawiedziły przed rokiem południe Turcji i północ Syrii zginęło ponad 55 tys. osób. [czytaj więcej]

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl