Przełożone spotkanie ws. rekonstrukcji rządu

Wczorajsze spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekonstrukcji rządu zostało przełożone o tydzień. Powodem jest wirus, który zmógł prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zmian należy się spodziewać, ale nie będą miały charakteru radykalnego – mówią politycy PiS.

Czy półmetek rządów gabinetu Beaty Szydło przyniesie mocną rekonstrukcję? Platforma Obywatelska życzyłaby sobie zmiany samej premier.

– Rekonstrukcja powinna być zmianą jakościową, a taka zmiana by była, gdyby zmieniła się osoba na stanowisku premiera. Ale od wczoraj wiemy, że tej zmiany nie będzie, bo powiedział to Ryszard Terlecki – mówi Małgorzata Chmiel

Zmiany premiera nie chcą Polacy. Z badań sondażowych przeprowadzonych niespełna trzy tygodnie temu wynika, że ponad 53 proc. ankietowanych jest zadowolona z tego, że premierem jest Beata Szydło. Zmiany jednak nastąpią – co zapowiedziała premier i prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia dowiemy się, który z ministrów lub wiceministrów pożegna się z funkcją.

– Część ministrów musi zostać zweryfikowana, żeby oni zaczęli działać skutecznie. I to już widać, że nie było to skierowane do opinii publicznej, ale do wewnątrz. Chodziło o większe zdyscyplinowanie – zauważa politolog dr Lucyna Kulińska.

Dziennikarską giełdę nazwisk otwiera minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Wymieniany jest także minister Andrzej Adamczyk. Mówi się także o ministrze zdrowia Konstantym Radziwile, a także o ministrze spraw zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl